15.07 JESTEŚMY CZYNNI OD 15:00 // ZAPRASZAMY DO NASZEGO STUDIA PON - PT 10:00 - 18:00 / UL. DŁUGA 44/50 WARSZAWA (RAMPA NA DZIEDZIŃCU)

WYJAZD Z JOGĄ, TERAPIĄ LASEM I CERAMIKĄ 30.05-02.06

Bardzo się cieszę, że to akurat ten wyjazd rozpoczyna cykl naszych tegorocznych spotkań w Tucznie. Zajęcia, które się na nim odbędą pozwolą nam miękko przejść z trybu wiosennego w letni. Pobudzimy i jednocześnie zrelaksujemy ciało i umysł i dowiemy się ekscytujących rzeczy o otaczającym nas świecie jak i nas samych. Zapraszam w podróż na łono natury jak i w głąb siebie :)
 
 
 
 
J O G A 
 
Zajęcia poprowadzi Marta Karczewska (www.przedobrze.pl) certyfikowana nauczycielka jogi, która dopasuje praktykę do poziomu uczestników, więc jeśli nigdy wcześniej nie staliście na macie, nie bójcie się, na pewno dacie radę!
Codziennie rano pobudzimy się praktykując jogę Vinyasę z elementami Yin, która wprawi nas w dobry nastrój na cały dzień.
  
  
  
 T E R A P I A   L A S E M   I   D E N D R O T E R A P I A
 
 „Nie słyszymy już głosu rzek, gór ani morza. Drzewa i łąki nie są już intymnymi sposobami obecności ducha. Świat wokół widzimy raczej jako <to> niż <ty>".
Thomas Berry
Zajęcia prowadzi Adam Makary Suwart, niezależny dziennikarz, dendroterapeuta od ponad 20 lat, zajmujący się także m.in. ochroną przyrody i dóbr kultury.
Zdobywał wiedzę i doświadczenie m.in. na kursach dendroterapii w  Luksemburgu (w buczynie na stokach Ardenów) i we wschodniej Francji (w lasach Wogezów Północnych), zapoznając się z metodą inspirowaną nauczaniem Patrice'a Bouchardona. Wypracował własną metodę komunikacji z drzewami, a tym samym zdobywania wiedzy o sobie i o świecie. Prowadzi zróżnicowane zajęcia z zakresu dendro- i sylwoterapii t.j: sesje głębokiej denderoterapii,  kąpiele leśne (shinrin yoku, skoksbad),  sesje kontemplacji,  autorską terapię FLOS,  lekcje uważności, m.in. komorebi i wabi-sabi. 
 
Na zajęcia z dendroterapii i terapii lasem złożą się:
- spotkania z sędziwymi Drzewami w niezwykły Miejscu Mocy, jakim jest zabytkowy Pałac Sapetów w Tucznie wraz z jego parkowym otoczeniem / wprowadzenie do praktyki nawiązywania kontaktu z Drzewami.
- kąpiel leśna czyli głębokie zanurzenie w przestrzeń lasu wraz w elementami praktyki uważności - w sąsiednich lasach, obfitujących w różne gatunki drzew, świeże powietrze, fitoncydy, które korzystnie wpływają na odporność i dobrostan człowieka.
- warsztaty, podczas których dowiemy się o oddziaływaniu gatunków drzew i typów lasów na organizm człowieka, poznamy techniki oddechowe towarzyszące dendroterapii i kąpielom leśnym, zasady i metody relaksacji i poprawiania kondycji psychofizycznej oraz kreatywności; przewidziane jest też m.in. ćwiczenie uwrażliwiania dłoni poprzez kontakt z drzewami.
 
 
 
W A R S Z T A T Y   C E R A M I C Z N E 
 
Podczas wyjazdu czekają nas łącznie trzy godzinne zajęcia ceramiczne, na których pokażę wam podstawowe techniki formowania gliny, tak abyście mogli samodzielnie stworzyć naczynia według własnej koncepcji, które będziecie mogli na miejscu przyozdobić angobami - farbami na bazie gliny. Od was zależy czy będzie to czarka z sitkiem na napary ziołowe czy cokolwiek innego. My pomożemy wam to po prostu zrobić :)
Po wyjeździe wasze przedmioty wypalimy w naszej pracowni w wysokiej temperaturze 1250C dzięki czemu będą w pełni użytkowe i będą służyć Wam przez lata i wyślemy do was.
 
 
 
 
W A R S Z T A T Y   Z   A U T O M A S A Ż U  L I M F A T Y C Z N E G O
 
Na wyjeździe nie mogło zabraknąć Martyny Antolak "Ducha Stan", zajmującej się na codzień architekturą i masażem twarzy i ciała. Martyna poprowadzi zajęcia z automasażu limfatycznego, który jest sprawdzonym sposobem na pozbycie się toksyn z organizmu i problemów bólowych oraz zachowaniem promiennego wyglądu, dobrej kondycji skóry twarzy, dekoltu i szyi i pozbycia się napięć. Podczas pobytu możecie skorzystać również z opcji indywidualnego masażu twarzy lub ciała takiego jak limfatyczny, tajski masaż stóp, powięziowy, Kobido, Zoga, PeLoHa, wyciszającego układ nerwowy. Jeżeli nie wiecie na co się zdecydować, zdajcie się po prostu na nią, a Martyna po przeanalizowaniu waszych napięć doradzi wam co będzie dla was najlepszym rozwiązaniem. 
 
 
 
W Y Ż Y W I E N I E
 
Każdego dnia zjemy na świeżym powietrzu trzy pożywne, wegetariańskie posiłki skomponowane ze świeżych, lokalnych produktów. Śniadania i kolacje podawane są w formie bufetu szwedzkiego.
 
 
 
P L A N   W Y J A Z D U
 
czwartek
 
- przyjazd od 13:00 - ciepła zupa na powitanie
- 17:30 warsztaty z automasażu limfatycznego
- 19:00 kolacja
- 20:00 krąg na wesoło podczas którego poznamy się trochę bliżej :)
 
 piątek
 
- 9:00 joga
- 10:00 śniadanie
-11:00 terapia lasem
- 15:00 obiad
- 16:30 wykład i spacer po okolicznych miejscach mocy prowadzony przez Michała Sapetę
- 19:00 kolacja
- 20:30 sauna
 
sobota
 
 - 9:00 joga
- 10:00 terapia lasem
- 14:30 obiad
- 16:00 warsztaty ceramiczne
- 19:30 kolacja
- 20:30 ognisko / krąg zamykający  
 
niedziela
 
- 9:00 joga
- 10:00 śniadanie
- czas wolny
- 13:00 zupa
 
Cena: 1950 zł
Zapisy na wyjazd -> hello@paititistore.com
 
Spotkamy się w Tucznie, które jest zespołem pałacowo - parkowy w woj. Lubuskim, w którego skład wchodzi zabytkowy, 8 hektarowy park, duży pałac z 1899r wybudowany w stylu neoklasycystycznym i mniejszy pałac, którego fundamenty sięgają 1499r, w którym będziemy nocować.
Uczestnicy naszego wyjazdu zamieszkają w 2-3 osobowych pokojach.
 
Cena obejmuje 3 noclegi wraz z wyżywieniem, zaplanowane warsztaty, materiały i atrakcje z wyłączeniem wysyłki prac z warsztatów ceramicznych i indywidualnych masaży u Martyny.
Gwarancją miejsca jest wpłata zadatku w wysokości 500 zł, który jest zwrotny w wypadku odwołania swojej obecności na 40 dni przed terminem wyjazdu.
Liczba miejsc jest ograniczona.
Dojazd we własnym zakresie.
Na miejsce można dostać się pociągiem do stacji Dobiegniew. Jeżeli ktoś będzie chciał wybrać tę opcję transportu zagwarantujemy transfer ze stacji na miejsce pobytu w cenie pobytu.
 
Jeżeli chcesz przyjechać na miejsce wcześniej lub zostać dłużej daj nam znać. 
Wszystkie zdjęcia zostały wykonane podczas naszych wyjazdów przez Martę Brylińską @brylinska
 
Zastrzegamy sobie prawo do zmian w planie wynikających z przyczyn niezależnych od nas tj. warunki pogodowe.