✹ W DNIACH 09.08-15.08 PRACOWNIA JEST NIECZYNNA, WSZYSTKIE ZAMÓWIENIA ZREALIZUJEMY PO 16.08✹

WARSZTATY CERAMICZNE

Zapraszamy na wyjątkowe spotkania przy glinie organizowane w naszej pracowni w centrum Warszawy. Dołożymy wszelkich starań abyś odnalazł u nas spokój i równowagę. Nasze warsztaty to nie tylko zdobywanie nowych umiejętności, ale również czas, w którym zadbasz o swoją głowę przy nastrojowej muzyce i zapachu kadzideł.
Wszystkie naczynia, które ulepisz podczas warsztatów wypalamy na wysoką temperaturę, aby były w pełni użytkowe.
 
Zobacz, co dla Ciebie przygotowaliśmy!
 
 
 
 CACAO & CLAY
 
To jednostopniowe warsztaty, rozpoczynające się od wspólnego wypicia ceremonialnego kakao, które ma wznieść naszą kreatywność na wyższy poziom.
Uczymy na nich podstawowych technik formowania gliny, a następnie pod naszym okiem tworzycie swoje naczynia z wybranych przez siebie glin. Do wyboru są zarówno gliny piegowate jak i jasne.
To od was zależy forma i kształt. Chcemy żebyście w pełni oddali się procesowi tworzenia i żeby spotkanie było dla was przyjemnym doświadczeniem. Podczas zajęć czuwamy nad waszymi pracami, podpowiadamy, korygujemy ewentualne błędy, po to żebyście mogli się cieszyć swoimi autorskimi naczyniami, które są do odbioru po ok. 2 tygodniach od naszego spotkania.
Wasze prace są wypalane na wysoką temperaturę i pokryte szkliwem transparentnym, dzięki czemu są w pełni użytkowe.
/
TERMINY
18.09 / 29.09
start: 18:00
cena: 245zł
 
 
  
DWUSTOPNIOWE WARSZTATY ZE SZKLIWIENIEM
 
To 2 spotkania po 2,5h podczas których zapoznacie się z podstawowymi technikami lepienia i stworzycie swoje naczynia pod naszym okiem, które podczas drugiego spotkania sami poszkliwicie wybranymi przez was szkliwami.
Na tych zajęciach również nie narzucamy wam co macie stworzyć. Forma waszych przedmiotów zależy od was.
Warsztaty stworzone są z myślą o osobach zarówno rozpoczynających swoją przygodę z gliną jak i tych, które były już u nas na zajęciach jednostopniowych.
/
TERMINY
19.09 - lepienie  27.09 - szkliwienie
start 18:00
cena 390zł
 
 
  
WARSZTATY RODZINNE
 
Zapraszamy dorosłych i dzieci do spędzenia wyjątkowych chwil przy glinie. Spotkamy się w naszej pracowni w sobotę 25.02 o 11:00.
Tego dnia będziemy lepić rękami, malować angobami po glinie, brudzić się i doświadczać, a każde dziecko będzie mogło spróbować swoich sił tocząc na kole. Jest to świetny pomysł na wspólny, rodzinny, kreatywny poranek, podczas którego  zarówno dorośli i dzieci będą mogli ulepić swoje prace, ale również stworzyć coś wspólnego i dowiedzieć się więcej o procesie tworzenia naczyń z gliny.
Prace warsztatowe wypalane są na wysoką temperaturę i pokryte szkliwem transparentnym, dzięki czemu są w pełni użytkowe.
Zajęcia trwają 2h.
 
TERMIN
30.09
start: 11:00
cena: rodzic + dziecko 390 zł
kolejny dorosły - 220zł, kolejne dziecko 180zł
 
  
 
INDYWIDUALNE WARSZTATY Z TOCZENIA NA KOLE
 
Warsztaty toczenia na kole prowadzimy w formule 1:1. Naszym zdaniem jest to najbardziej optymalna forma nauki tej trudnej sztuki. Z naszego doświadczenia wynika, że przy pierwszym kontakcie z kołem glina nie zawsze nas słucha. Nie obiecamy Ci, że wytoczysz fikuśny wazon, ale możesz być pewien, że na zajęciach stworzysz swoje unikatowe naczynia.
 
1 spotkanie (3h)
Na pierwszym spotkaniu dowiesz się jak przygotować glinę do pracy i ją odzyskiwać, jakich narzędzi używać, jak centrować glinę i wytoczyć podstawowe formy. 
2 spotkanie (2h)
Na drugim spotkaniu, które odbywa się w przeciągu 2 dni od pierwszego, wytrymujesz swoje naczynia, czyli obrobisz je, nadając im ostateczny kształt. Możesz pokolorować je angobami, czyli specjalnymi farbkami, które można nakładać na surową glinę, a my nałożymy na nie transparentne szkliwo, a po ok. 2 tygodniach będą gotowe do odbioru. Jeżeli chcesz możesz je samodzielnie poszkliwić po ok. tygodniu od naszego drugiego spotkania.
terminy warsztatów ustalamy wspólnie.
W tygodniu zaczynamy o 18:00, godziny warsztatów w weekend ustalamy indywidualnie.
cena: 490 zł
samodzielne szkliwienie swoich prac: +100 zł
  
 
 
 
MAKE YOUR SET
 
Wybierz spośród gotowych form i stwórz swój wymarzony, ceramiczny zestaw. Warsztaty dla wszystkich, którzy pragną aby mieć w swoim domu zastawę składającą się z prostych i identycznych kształtem naczyń, które sam skompletujesz i pomalujesz według własnej koncepcji. Zajęcia skierowane są zarówno dla tych którzy mają doświadczenie z tworzeniem ceramiki jak i tych dla których będzie to pierwszy raz.
Na warsztatach opowiemy o różnych rodzajach szkliwa i pokażemy podstawowe techniki zdobienia.
 
TERMINY
ustalane indywidualnie
 
cena bazowa to 250 zł, do której doliczasz wybrane przez siebie naczynia:
duży talerz z rantem 23cm - 75zł
duża miska 900ml - 70zł
mała miska 400ml - 50zł
czarka ok. 200ml 40zł