ZAPRASZAMY DO NASZEGO STUDIA PON - PT 10:00 - 18:00 / UL. DŁUGA 44/50 WARSZAWA (RAMPA NA DZIEDZIŃCU)

WARSZTATY CERAMICZNE

Zapraszamy na wyjątkowe spotkania przy glinie organizowane w naszej pracowni w centrum Warszawy. Dołożymy wszelkich starań abyś odnalazł u nas spokój i równowagę. Nasze warsztaty to nie tylko zdobywanie nowych umiejętności, ale również czas, w którym zadbasz o swoją głowę przy nastrojowej muzyce i zapachu kadzideł.
Wszystkie naczynia, które ulepisz podczas warsztatów wypalamy na wysoką temperaturę, aby były w pełni użytkowe służyły Ci przez długie lata :)
   
 
 
WARSZTATY JEDNOSTOPNIOWE CACAO & CLAY  |  WARSZTATY DWUSTOPNIOWE ZE SZKLIWIENIEM  |  WARSZTATY RODZINNE  | WARSZTATY INTEGRACYJNE  |  WARSZTATY Z BUDOWANIA DUŻYCH FORM  | WARSZTATY FIRMOWE
  
 
 
 
 
 CACAO & CLAY
 
To jednostopniowe warsztaty, rozpoczynające się od wspólnego wypicia ceremonialnego kakao, które ma wznieść naszą kreatywność na wyższy poziom.
Uczymy na nich podstawowych technik formowania gliny, a następnie pod naszym okiem tworzycie swoje naczynia z wybranych przez siebie glin. Do wyboru są zarówno gliny piegowate jak i jasne.
To od was zależy forma i kształt. Chcemy żebyście w pełni oddali się procesowi tworzenia i żeby spotkanie było dla was przyjemnym doświadczeniem. Podczas zajęć czuwamy nad waszymi pracami, podpowiadamy, korygujemy ewentualne błędy, po to żebyście mogli się cieszyć swoimi autorskimi naczyniami, które są do odbioru po ok. 2 tygodniach od naszego spotkania.
Wasze prace są wypalane na wysoką temperaturę i pokryte szkliwem transparentnym, dzięki czemu są w pełni użytkowe.
/
TERMINY
 
7 czerwca
29 lipca
20 sierpnia
 
start: 18:00
cena: 330zł
 
 
  
DWUSTOPNIOWE WARSZTATY ZE SZKLIWIENIEM
 
To 2 spotkania po 2,5h podczas których zapoznacie się z podstawowymi technikami lepienia i stworzycie swoje naczynia pod naszym okiem, które podczas drugiego spotkania sami poszkliwicie wybranymi przez was szkliwami.
 Tak jak na warsztatach jednostopniowych, forma waszych przedmiotów zależy od was.
Warsztaty stworzone są z myślą o osobach zarówno rozpoczynających swoją przygodę z gliną jak i tych, które były już u nas na zajęciach jednostopniowych.
/
TERMINY
CZERWIEC      14.06 lepienie - 20.06 szkliwienie
LIPIEC              10.07 lepienie - 17.07 szkliwienie
SIERPIEŃ        07.08 lepienie - 14.08 szkliwienie
 
start: 18:00
cena: 440zł
  
 
 
WARSZTATY Z BUDOWANIA DUŻYCH FORM
 
Warsztaty dedykowane dla osób na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym, które miały kontakt z gliną i chcą nauczyć się tworzyć duże formy, jak wazony i rzeźby. Na 2 spotkaniach trwających łącznie 6h poznasz tajniki budowania prac wielkoformatowych, skupiając się na doborze odpowiednich technik i metod, aby samemu podczas warsztatów stworzyć to, co chcesz od podstaw.
Dowiesz się jak dobrać odpowiedni surowiec, jakich błędów uniknąć i poznasz triki, które przyspieszą pracę.
 
mała grupa - liczba uczestników ograniczona.
 
TERMINY
 
16 i 17 maja
 
2 x 3h
start 18:00 
cena 750 zł
  
 
 
WARSZTATY RODZINNE
 
Zapraszamy dorosłych i dzieci do spędzenia wyjątkowych chwil przy glinie i stworzenia swoich autorskich ozdób świątecznych. 
Tego dnia będziemy lepić rękami, malować angobami po glinie, brudzić się i doświadczać, a każde dziecko będzie mogło spróbować swoich sił tocząc na kole. Jest to świetny pomysł na wspólny, rodzinny, kreatywny poranek, podczas którego  zarówno dorośli i dzieci będą mogli ulepić swoje prace wykorzystując różne akcesoria z motywem świątecznym, ale również stworzyć coś wspólnego i dowiedzieć się więcej o procesie tworzenia naczyń z gliny.
Prace warsztatowe wypalane są na wysoką temperaturę i pokryte szkliwem transparentnym, dzięki czemu są w pełni użytkowe.
Zajęcia trwają 2h.
 
TERMIN
 
8 czerwca
 
start: 11:00
cena: rodzic + dziecko 390 zł
dodatkowy dorosły 220zł / dodatkowe dziecko 180zł
 
    
 
INDYWIDUALNE WARSZTATY Z TOCZENIA NA KOLE
 
Warsztaty toczenia na kole prowadzimy w formule 1:1. Naszym zdaniem jest to najbardziej optymalna forma nauki tej trudnej sztuki. Z naszego doświadczenia wynika, że przy pierwszym kontakcie z kołem glina nie zawsze nas słucha. Nie obiecamy Ci, że wytoczysz fikuśny wazon, ale możesz być pewien, że na zajęciach stworzysz swoje unikatowe naczynia.
 
1 spotkanie (3h)
Na pierwszym spotkaniu dowiesz się jak przygotować glinę do pracy i ją odzyskiwać, jakich narzędzi używać, jak centrować glinę i wytoczyć podstawowe formy. 
2 spotkanie (2h)
Na drugim spotkaniu, które odbywa się w przeciągu 2 dni od pierwszego, wytrymujesz swoje naczynia, czyli obrobisz je, nadając im ostateczny kształt. Możesz pokolorować je angobami, czyli specjalnymi farbkami, które można nakładać na surową glinę, a my nałożymy na nie transparentne szkliwo, a po ok. 2 tygodniach będą gotowe do odbioru. Jeżeli chcesz możesz je samodzielnie poszkliwić po ok. tygodniu od naszego drugiego spotkania.
terminy warsztatów ustalamy wspólnie.
W tygodniu zaczynamy o 18:00, godziny warsztatów w weekend ustalamy indywidualnie.
cena: 550 zł
samodzielne szkliwienie swoich prac: +100 zł
  
 
 
  
WARSZTATY DLA FIRM I GRUP ZORGANIZOWANYCH
  
Zdajemy sobie sprawę jak trudne w naszych czasach jest osiągnięcie wewnętrznego spokoju i balansu. Oprócz naszych regularnych warsztatów organizujemy je również dla firm i grup zorganizowanych, stacjonarnie oraz wyjazdowo. To co nas wyróżnia to holistyczne i indywidualne podejście do każdej grupy. Organizowane przez nas spotkania odbywają się przy relaksującej muzyce i zapachu kadzideł, wpływają pozytywnie na relacje między uczestnikami i pobudzają kreatywność, co przekłada się także na inne dziedziny życia. Praca z gliną daje uczestnikom ogromną satysfakcję i radość. Każdy ma wpływ na cały proces od początku do końca. Po warsztatach wszystkie prace wypalamy  w wysokiej temperaturze, aby były w pełni użytkowe i przypominały uczestnikom o spotkaniu.
 
terminy ustalamy indywidualnie