ZAPRASZAMY DO NASZEGO STUDIA PON - PT 10:00 - 18:00 / UL. DŁUGA 44/50 WARSZAWA (RAMPA NA DZIEDZIŃCU)

WYJAZD ZIELARSKO CERAMICZNY 18-21.07

Skoro tu jesteście to na pewno lubicie spędzać czas na łonie natury. Ale wiecie co jest jeszcze fajniejsze? Mieć świadomość tego co dokładnie nas otacza i jak można to wykorzystać. Od dziecka kochałam zanurzać się w przyrodę, a z czasem moje zainteresowanie ziołami rosło i chciałam ułożyć sobie zdobytą już wiedzę i zagłębić się w temat jeszcze bardziej, dlatego wybrałam się na 1,5 roczny kurs z zakresu fitoterapii i ziołolecznictwa. Cały czas uważam, że najwięcej wiedzy zdobywamy podczas samodzielnej praktyki niezależnie od dziedziny, która nas interesuje, ale dobry nauczyciel jest jak złoto. Pomaga nam uniknąć niektórych błędów, inspiruje i motywuje do poszerzania swoich horyzontów i sprawia, że nauka jest przyjemniejsza. Nie obiecuję, że w kilka dni zdobędziecie poziom mistrzowski w tej dziedzinie, ale to co mogę wam obiecać to to, że spędzicie miło czas i zostaniecie wprowadzeni w świat ziół przez osobę dla której zawód zielarza fitoterapeuty to nie tylko praca, ale przede wszystkim pasja. Że nauczycie się rozpoznawać rośliny i będziecie mogli je wykorzystać w codziennym życiu co sprawi wam ogromną satysfakcję i poczucie mocy sprawczej :)
 
Zapraszam was serdecznie po raz drugi na wyjazd z uderzeniową dawką wiedzy o ziołach i ich zastosowaniu, podczas którego pobliskie lasy, łąki i zabytkowy park będą idealnymi miejscami do jej zdobywania.
 
Szykujcie notatniki, obiecuję, że wasze długopisy będą płonąć!!
 
  
 
W A R S Z T A T Y   I   S P A C E R Y   Z I E L A R S K I E
 
Wykłady i spacery zielarskie poprowadzi jedyna w swoim rodzaju Magdalena Hołub, którą poznałam podczas mojego kursu zielarskiego jako wykładowczynię, która tak bardzo zarażała swoją pasją, że gdy po raz pierwszy organizowałam wyjazd zielarski, wiedziałam, że musi poprowadzić go nie kto inny jak właśnie ona. Magda jest dyplomowanym zielarzem fitoterapeutą, naturopatą i wykładowcą w Instytucie Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych. Cały czas poszerza i aktualizuje swoją wiedzę u najlepszych. Jest chodzącą encyklopedią i pasjonatką ziół, która umie i uwielbia dzielić się swoją mądrością, a poznacie ją już z daleka po jej nierozłącznym atrybucie, którym jest wózek skrywający mnóstwo skarbów pomocnych w nauce. Przygotujcie się na wspaniałą podróż do świata ziół, której zwieńczeniem będą zajęcia praktyczne, na których przygotujemy swoje eliksiry wspomagające nas w okresie jesienno zimowym. Ponadto Magda przeprowadzi z nami ćwiczenia oddechowe wykorzystując m.in techniki oddechowe metodą Butejki, którego jest certyfikowanym instruktorem.
 
  
  
 
W A R S Z T A T Y   C E R A M I C Z N E 
 
Podczas wyjazdu czekają nas łącznie trzy godzinne zajęcia ceramiczne, na których pokażę wam podstawowe techniki formowania gliny, tak abyście mogli samodzielnie stworzyć naczynia według własnej koncepcji, które będziecie mogli na miejscu przyozdobić angobami - farbami na bazie gliny. Od was zależy czy będzie to czarka z sitkiem na napary ziołowe czy cokolwiek innego. My pomożemy wam to po prostu zrobić :)
Po wyjeździe wasze przedmioty wypalimy w naszej pracowni w wysokiej temperaturze 1250C dzięki czemu będą w pełni użytkowe i będą służyć Wam przez lata i wyślemy do was.
 
 
 
 
W A R S Z T A T Y   Z   A U T O M A S A Ż U  L I M F A T Y C Z N E G O
 
Na wyjeździe nie mogło zabraknąć Martyny Antolak "Ducha Stan", zajmującej się na codzień architekturą i masażem twarzy i ciała. Martyna poprowadzi zajęcia z automasażu limfatycznego, który jest sprawdzonym sposobem na pozbycie się toksyn z organizmu i problemów bólowych oraz zachowaniem promiennego wyglądu, dobrej kondycji skóry twarzy, dekoltu i szyi i pozbycia się napięć. Podczas pobytu możecie skorzystać również z opcji indywidualnego masażu twarzy lub ciała takiego jak limfatyczny, tajski masaż stóp, powięziowy, Kobido, Zoga, PeLoHa, wyciszającego układ nerwowy. Jeżeli nie wiecie na co się zdecydować, zdajcie się po prostu na nią, a Martyna po przeanalizowaniu waszych napięć doradzi wam co będzie dla was najlepszym rozwiązaniem. 
 
  
  
 
W Y Ż Y W I E N I E
 
Każdego dnia zjemy na świeżym powietrzu trzy pożywne, wegetariańskie posiłki skomponowane ze świeżych, lokalnych produktów. Śniadania i kolacje podawane są w formie bufetu szwedzkiego.
 
  
 
P L A N   W Y J A Z D U
 
czwartek
 

- przyjazd od 13:00 - ciepła zupa na powitanie

- 17:30 warsztaty z automasażu limfatycznego

- 19:00 kolacja

- 20:00 krąg na wesoło podczas którego poznamy się trochę bliżej :)

 piątek

- 9:00 śniadanie

- 10:00 wprowadzenie i spacer ziołowy

omawianie roślin łąkowych, leśnych i w pasie jeziora.

- 14:00 obiad

- 15:00 wykład i spacer po okolicznych miejscach mocy prowadzony przez Michała Sapetę

- 17:30 wykład "zioła i suplementacja jesienią"

- 19:30 kolacja

- 20:30 sauna

sobota

 - 9:00 śniadanie

- 10:00 spacer ziołowy - pozyskiwanie surowców i tworzenie własnej apteczki, z której będziecie mogli korzystać w okresie jesienno zimowym.

- 15:00 obiad

- 16:15 warsztaty ceramiczne

- 19:45 kolacja

- 20:30 ognisko / krąg zamykający  

niedziela

- 9:00 śniadanie

- 10:00 - 12:00 warsztaty oddechowe

- 13:00 zupa

 

Cena: 1950 zł

Zapisy na wyjazd -> hello@paititistore.com

 

Spotkamy się w Tucznie, które jest zespołem pałacowo - parkowy w woj. Lubuskim, w którego skład wchodzi zabytkowy, 8 hektarowy park, duży pałac z 1899r wybudowany w stylu neoklasycystycznym i mniejszy pałac, którego fundamenty sięgają 1499r, w którym będziemy nocować.
Uczestnicy naszego wyjazdu zamieszkają w 2-3 osobowych pokojach.
 

cena obejmuje 3 noclegi wraz z wyżywieniem, zaplanowane warsztaty, materiały i atrakcje z wyłączeniem wysyłki prac z warsztatów ceramicznych i masaży u Martyny.

Gwarancją miejsca jest wpłata zadatku w wysokości 500 zł, który jest zwrotny w wypadku odwołania swojej obecności na 40 dni przed terminem wyjazdu.

Liczba miejsc jest ograniczona.

Dojazd we własnym zakresie.
Na miejsce można dostać się pociągiem do stacji Dobiegniew. Jeżeli ktoś będzie chciał wybrać tę opcję transportu zagwarantujemy transfer ze stacji na miejsce pobytu w cenie pobytu.
 
Jeżeli chcesz przyjechać na miejsce wcześniej lub zostać dłużej daj nam znać. 
Wszystkie zdjęcia zostały wykonane podczas naszego wyjazdu zielarskiego w poprzednim roku przez Angelikę Łagowską @pieprzblog
 
Zastrzegamy sobie prawo do zmian w planie wynikających z przyczyn niezależnych od nas tj. warunki pogodowe.